Jak znaleźć pracę w Szkocji

Opublikowano October 2, 2008, godz. 18:47 przez admin

Niewątpliwie najistotniejszą kwestią dla wielu tysięcy polskich emigrantów na wyspach jest znalezienie odpowiedniej i dobrze płatnej posady. Jeżeli chcemy znaleźć dobra posadę, powinniśmy zacząć szukać miejsca zatrudnienia już w Polsce. Planując wyjazd do Szkocji warto przejrzeć oferty dostępne na polskim rynku pracy. Szkoccy pracodawcy często ogłaszają sie na polskim rynku za pośrednictwem różnego typu portali, agencji lub nawet polskich Urzędów Pracy.

Istnieje wiele sposobów na poszukiwanie wymarzonej posady w Szkocji, osoby chcące znaleźć pewnego pracodawcy, nie znające dobrze języka mogą skorzystać z pomocy odpowiedników polskich Urzędów Pracy tzw Job Center lub Job Center Plus. W odróżnieniu od polskich placówek, brytyjskie charakteryzuje duża skuteczność pracowników, ponadto stwarzają one pracownikowi możliwość bezpłatnego kontaktu telefonicznego z przyszłym pracodawcą.

Kolejnym sposobem na znalezienie pracy jest skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy. Zarówno na rynku brytyjskim jak i polskim działa wielu pośredników zajmujących się poszukiwaniem posad dla Polaków. Ich zaletą jest niewątpliwie bardzo bogaty i różnorodny zbiór ofert. Agencje pośrednictwa pracy bardzo często zajmują się nad poszukiwaniem pracy wyłącznie w określonych branżach (np.: poszukują pracowników wyłącznie do branży budowlanej). Osoby decydujące się na pomoc pośrednika powinniśmy pamiętać o tym, że w Anglii za samo znalezienie pracy agencje nie mogą pobierać prowizji, natomiast klient musi pokryć koszty powstałe w wyniku konieczności szkolenia zawodowego, przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich itp. Zawsze warto korzystać z pomocy dużych sprawdzonych firm. W Szkocji bardzo często koszty związane z pośrednictwem pracy regulowane są przez przyszłego pracodawcę.

Emigranci mogą także zdecydować się na samodzielne poszukiwania zatrudnienia. W tym celu najlepiej wykorzystać portale internetowe, które z reguły posiadają bardzo szeroką ofertę. Wśród szkockich pracodawców umieszczanie ofert na witrynach internetowych jest bardzo popularną praktyką, dlatego też przy poszukiwaniu pracy może okazać się on niezbędny. Wielu pracodawców ogłasza się także w gazetach. Na wyspach wydaję się także polskojęzyczną prasę, najbardziej popularny tytuły to Polisch Express, Dziennik Polski, Cooltura.

Znalezienie odpowiedniej posady na pewno nie jest rzeczą prostą i wymaga od nas sporo poświęcenia. Przed przyjęciem danej oferty pracy zawsze warto upewnić się co do wiarygodności źródła oraz pracodawcy.

Kategorie: Wypadek w Szkocji |

Brak odpowiedzi na “Jak znaleźć pracę w Szkocji”

Komentarze


« Wizyta u lekarza w Anglii | Brak zapłaty za prace »