Wypadek w Szkocji

Jak znaleźć pracę w Szkocji

Opublikowano October 2, 2008, godz. 18:47 przez admin

Niewątpliwie najistotniejszą kwestią dla wielu tysięcy polskich emigrantów na wyspach jest znalezienie odpowiedniej i dobrze płatnej posady. Jeżeli chcemy znaleźć dobra posadę, powinniśmy zacząć szukać miejsca zatrudnienia już w Polsce. Planując wyjazd do Szkocji warto przejrzeć oferty dostępne na polskim rynku pracy. Szkoccy pracodawcy często ogłaszają sie na polskim rynku za pośrednictwem różnego typu portali, agencji lub nawet polskich Urzędów Pracy.

Kategorie: Wypadek w Szkocji | dodaj komenatarz »

Wypadek drogowy w Anglii- ubezpieczenia komunikacyjne - odszkodowania

Opublikowano August 18, 2008, godz. 14:03 przez admin

W ostatnich latach praca na terenie Wielkiej Brytanii stała się bardzo popularna. Wyjeżdżając do Anglii warto zdobyć kilka podstawowych informacji na temat obowiązujących w tym kraju przepisów. Polacy bardzo często są niepoinformowani o przysługujących im prawach, co niesie za sobą wiele utrudnień i nieprzyjemności. W związku ze stale rosnącą liczbą samochodów na angielskich drogach, rośnie również liczba wypadków, w których bardzo często uczestniczą Polacy. Każda poszkodowana w wyniku wypadku drogowego osoba, niezależnie od kraju z jakiego pochodzi, może starać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku.

Kategorie: Wypadek w Anglii, Wypadek w Szkocji | 2 Komentarzy »

Pomoc ofiarom przestępstw w Wielkiej Brytanii

Opublikowano August 12, 2008, godz. 13:41 przez admin

Niestety bardzo często nasi rodacy w Wielkiej Brytanii stają się ofiarami różnego typu przestępstw i aktów przemocy. Codziennie można usłyszeć o pobiciach czy kradzieżach, których ofiarami są emigranci. Wielu poszkodowanych nie zdaje sobie jednak sprawy z praw jakie im przysługują, oraz z tego, że w Wielkiej Brytanii działa wiele organizacji specjalizujących się w pomocy ofiarom przestępstw.

Kategorie: Wypadek w Anglii, Wypadek w Szkocji | 1 Komentarz »

Wyjazd do Szkocji: ważne informacje

Opublikowano August 11, 2008, godz. 12:32 przez admin

Obecnie Szkocja jest jednym z najchętniej i najczęściej wybieranych przez emigrantów krajów. Szkocki rynek pracy jest otwarty na pracowników z innych krajów Unii Europejskiej w tym także na emigrantów Polskich. Głównym powodem emigracji są rzecz jasna względy ekonomiczne. Młodych Polaków przyciąga możliwość wyższego zarobku oraz znalezienia dobrej pracy. Decyzja o wyjeździe do Szkocji jest jednak bardzo często nieprzemyślana, co wiąże się z wieloma kłopotami i utrudnieniami. Młodzi ludzie często nie są odpowiednio przygotowani do podjęcia pracy i życia za granicą.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Wypadek w Szkocji | dodaj komenatarz »

Prawo Pracy: Czy pracownik może pozostać bez opieki w miejscu pracy?

Opublikowano August 5, 2008, godz. 14:33 przez admin

Decydując się na pracę i mieszkanie za granica musimy przystosować się do panujących w danym kraju zasad i norm prawnych. Niestety nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, a w miejscu pracy bardzo często dochodzi do różnego typu wypadków. Poszkodowani mają prawo do odszkodowania, ale często z niego rezygnują ponieważ są częściowo obarczani winą za wypadek. Najlepszym sposobem, aby nie pozwolić sobie wmówić winy jest poznanie w podstawowym zakresie norm dotyczących obowiązków pracodawcy w Wielkiej Brytanii.

Kategorie: Wypadek w Anglii, Wypadek w Irlandii, Wypadek w Szkocji | dodaj komenatarz »

Polacy w Szkocji: kwalifikacje pracowników

Opublikowano August 4, 2008, godz. 13:19 przez admin

Wielu młodych Polaków wyjeżdża do Szkocji w poszukiwaniu lepszej przyszłości z nadzieją na znalezienie dobrej pracy i poprawę swojej sytuacji materialnej. Niestety dobra praca praca nie leży na ulicy i obecnie coraz częściej mamy problem ze znalezieniem atrakcyjnej oferty. Niewątpliwie największy wpływ na znalezienie pracy mają dwa podstawowe czynniki.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Wypadek w Szkocji | dodaj komenatarz »