Wypadek w Irlandii

Wypadki przy pracy Irlandia

Opublikowano September 18, 2008, godz. 19:11 przez admin

Wszystkie osoby poszkodowane w wypadku przy pracy w Irlandii nie ponoszące wyłącznej odpowiedzialności za wypadek mają prawo do uzyskania odszkodowania. Wypadki przy pracy wśród emigrantów zdarzają się niezwykle często. Niestety bardzo często ich przyczyną jest nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez pracodawców.

Kategorie: Wypadek w Irlandii | dodaj komenatarz »

Świadczenia socjalne w Irlandii

Opublikowano September 2, 2008, godz. 14:35 przez admin

Polacy pracujący zagranicą często nie zdają sobie sprawy z przysługujących im praw . Często naszym rodakom za granicą przysługują takie same prawa jak rdzennym obywatelom danego państwa. Irlandia na wzór wielu krajów europejskich posiada dobrze rozwinięty system pomocy społecznej.

Kategorie: Praca w Irlandii, Wypadek w Irlandii | dodaj komenatarz »

Prawo Pracy: Czy pracownik może pozostać bez opieki w miejscu pracy?

Opublikowano August 5, 2008, godz. 14:33 przez admin

Decydując się na pracę i mieszkanie za granica musimy przystosować się do panujących w danym kraju zasad i norm prawnych. Niestety nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, a w miejscu pracy bardzo często dochodzi do różnego typu wypadków. Poszkodowani mają prawo do odszkodowania, ale często z niego rezygnują ponieważ są częściowo obarczani winą za wypadek. Najlepszym sposobem, aby nie pozwolić sobie wmówić winy jest poznanie w podstawowym zakresie norm dotyczących obowiązków pracodawcy w Wielkiej Brytanii.

Kategorie: Wypadek w Anglii, Wypadek w Irlandii, Wypadek w Szkocji | dodaj komenatarz »

Prawo w Irlandii - prawa pracownika

Opublikowano August 1, 2008, godz. 11:13 przez admin

Liczba polskich pracowników zatrudnionych w Irlandii jest bardzo duża. Wielu młodych Polaków wybrało życie i pracę za granicą ponieważ stwarza ona im lepsze perspektywy na przyszłość i daje szanse zarobienia pieniędzy, na które w Polsce nie mieli by szans. Głównym powodem emigracji są względy ekonomiczne, dlatego też znalezienie odpowiedniej pracy jest dla emigrantów priorytetem. Jednak aby nie paść ofiarą nieuczciwych pracodawców, warto poznać swoje prawa i obowiązki.

Kategorie: Praca w Irlandii, Wypadek w Irlandii | dodaj komenatarz »