Pomoc ofiarom przestępstw w Wielkiej Brytanii

Opublikowano August 12, 2008, godz. 13:41 przez admin

Niestety bardzo często nasi rodacy w Wielkiej Brytanii stają się ofiarami różnego typu przestępstw i aktów przemocy. Codziennie można usłyszeć o pobiciach czy kradzieżach, których ofiarami są emigranci. Wielu poszkodowanych nie zdaje sobie jednak sprawy z praw jakie im przysługują, oraz z tego, że w Wielkiej Brytanii działa wiele organizacji specjalizujących się w pomocy ofiarom przestępstw.

Pomoc ofiarom przestępstw w Walii i Anglii

Każda osoba, która ucierpiała na skutek przestępstwa na terenie Anglii lub Walii może liczyć na pomoc organizacji o nazwie Victim Support. Jest to instytucja współfinansowana z funduszy rządowych. Pracownicy Victim Support zapewniają ofiarą niezbędną wiedzę na temat przysługujących im przywilejów oraz gwarantują pełną dyskrecję. Biura prowadzą specjalne programy wsparcia dla świadków i ofiar przestępstw. Pomoc ze strony organizacji jest całkowicie bezpłatna. Pracownicy Victim Support są zobowiązania do zachowania tajemnicy zawodowej, także poszkodowani nie muszą się obawiać, że przekazane przez nich informacje mogą zostać wykorzystane przeciwko nim. Ofiary oraz świadkowie wypadków mogą uzyskać więcej informacji pod działająca na terenie Anglii i Walii specjalną infolinią 0845 30 30 900. Victim Support posiada swoje placówki w większości miast angielskich także poszkodowani mogą zgłaszać się bezpośrednio do placówek.

Ofiary przestępstw na terenie Szkocji

Podobnie do Walii i Anglii w Szkocji także działa państwowa organizacja o nazwie Victim Suppor Scotland. Jej pracownicy udzielają pomocy ofiarom i świadkom przestępstw na terenie całej Szkocji. O pomoc mogą się zwrócić także te osoby które nie zgłosiły zdarzenia na policję. Dzięki współpracy z innymi organizacjami Victim Support Scotland pomaga ofiarom między innymi: napaści, pobić czy kradzieży. Biuro dba zarówno o merytoryczne jak i emocjonalne wsparcie poszkodowanych. Podobnie jak w Anglii organizowane są różnego typu bezpłatne programy wsparcia dla ofiar przestępstw. Pracownicy instytucji organizują także wizyty domowe. Poszkodowany może zdecydować w jakiej formie pomocy potrzebuje. Victim Suppor Scotland pomaga także w przypadku rozpraw w sądzie. O pomoc można prosić pod następującym numerem telefonu 0845 603 9213. O adres najbliższego Victim Support Scotland można zapytać np. policjanta prowadzącego sprawę.

Polakom przebywającym na terenie Wielkiej Brytanii przysługuje takie samo prawo do skorzystania z pomocy jak rdzennym mieszkańcom Wielkiej Brytanii, dlatego też każdy może skorzystać z bezpłatnej pomocy. Zasięgnięcie informacji u pracowników Victim Suppor na pewno pomoże nam w uniknięciu niepotrzebnych komplikacji.

Kategorie: Wypadek w Anglii, Wypadek w Szkocji |

Jedna odpowiedź na “Pomoc ofiarom przestępstw w Wielkiej Brytanii”

Komentarze


« Obowiązkowe ubezpieczenie społeczne w UK | Anglia: Praca na własny rachunek »