Odszkodowania z MIB

Opublikowano July 17, 2008, godz. 13:30 przez admin

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku spowodowanym przez kierowcę, który nie posiada ubezpieczenia, wtedy MIB wypłaci Ci odszkodowanie.Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku spowodowanym przez nieznanego kierowcę, wtedy również możesz dochodzić odszkodowania od MIB.

Czy istnieje limit takiego odszkodowania?
Nie ma żadnych limitów w przypadku obrazeń ciała. Jednakże w sytuacji, gdy mamy do czynienia ze szkodą majatkową, wtedy sytuacja wyglada inaczej. MIB wypłaci odszkodowanie w granicach od 300 do 250,000 funtów.
Co możesz zrobić, gdy jesteś osobą poszkodowaną w wypadku samochodowym spowodowanym przez nieubezpieczonego lub nieznanego kierowcę?
W takiej sytuacji należy zgłosić zdarzenie na policji w przeciągu 5 dni. Należy dochodzić odszkodowania jak najszybciej. Jeżeli odniosłeś obrażenia fizyczne skonsultuj się z firmą specjalizującą się w roszczeniach z tytułu szkód osobowych tzw. Personal Injury Solicitors.

Ile wynosi termin przedawnienia?
Limit czasowy na złozenie roszczenia do MIB wynosi 3 lata.

Czy własciciel nieubezpieczonego samochodu lub pasażer takiego samochodu mogą się domagać odszkodowania?
Jeżeli jesteś włascicielem nieubezpieczonego samochodu, w takiej sytuacji nie masz możliwości dochodzenia odszkodowania od MIB. Jeżeli byłeś pasażerem takiego samochodu oraz wiedziałeś, że jest on nieubezpieczony, wtedy również nie przysługuje Ci skarga do MIB. Jednakże to na MIB ciąży obowiazek udowodnienia, że osoba poszkodowana o tym wiedziała, a jest to często niemożliwe.

Kategorie: Wypadek w Anglii |

Brak odpowiedzi na “Odszkodowania z MIB”

Komentarze


CICA - odszkodowania za pobicie w UK »