Wypadek w Anglii

Miałeś wypadek w Anglii??? Weź sprawy w swoje ręce.

Opublikowano September 16, 2008, godz. 15:02 przez Przemyslaw Gaber

Jeżeli doznaliśmy drobnego urazu w wyniku wypadku najlepiej zgłosić się od razu do Minor Injuries Units, czyli odpowiednik polskiego ambulatorium. Tam natychmiast obrażenia opatrzy nam pielęgniarka. Jeśli stanie się coś poważniejszego, wtedy należy wezwać pogotowie. Podobnie jak w Polsce uniwersalny numer kontaktowy to 999. Istnieje także numer 112, będący wspólną centrala policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, pod który też można dzwonić i wzywać pomoc medyczną.

Kategorie: Wypadek w Anglii | dodaj komenatarz »

Zasiłek Chorobowy w Anglii- Statuory Sick Pay

Opublikowano August 22, 2008, godz. 13:22 przez admin

Wśród osób przebywających na terenie wielkiej Brytanii bardzo często można usłyszeć wiele obaw, związanych z otrzymywaniem podstawowych świadczeń socjalnych. Niejasne i często sprzeczne informacje docierające z różnych mediów budzą często niepokój i lęk. Pracownicy obawiają , że w razie chroby bądź też wypadku, który uniemożliwił im pracę zawodową, pozostaną bez środków do życia i będą zmuszeni korzystać z własnych oszczędności bądź też zwracać się o pomoc do rodziny.

Kategorie: Wyjazd do Anglii, Wypadek w Anglii | 4 Komentarzy »

Wypadek drogowy w Anglii- ubezpieczenia komunikacyjne - odszkodowania

Opublikowano August 18, 2008, godz. 14:03 przez admin

W ostatnich latach praca na terenie Wielkiej Brytanii stała się bardzo popularna. Wyjeżdżając do Anglii warto zdobyć kilka podstawowych informacji na temat obowiązujących w tym kraju przepisów. Polacy bardzo często są niepoinformowani o przysługujących im prawach, co niesie za sobą wiele utrudnień i nieprzyjemności. W związku ze stale rosnącą liczbą samochodów na angielskich drogach, rośnie również liczba wypadków, w których bardzo często uczestniczą Polacy. Każda poszkodowana w wyniku wypadku drogowego osoba, niezależnie od kraju z jakiego pochodzi, może starać się o odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku.

Kategorie: Wypadek w Anglii, Wypadek w Szkocji | 2 Komentarzy »

Pomoc ofiarom przestępstw w Wielkiej Brytanii

Opublikowano August 12, 2008, godz. 13:41 przez admin

Niestety bardzo często nasi rodacy w Wielkiej Brytanii stają się ofiarami różnego typu przestępstw i aktów przemocy. Codziennie można usłyszeć o pobiciach czy kradzieżach, których ofiarami są emigranci. Wielu poszkodowanych nie zdaje sobie jednak sprawy z praw jakie im przysługują, oraz z tego, że w Wielkiej Brytanii działa wiele organizacji specjalizujących się w pomocy ofiarom przestępstw.

Kategorie: Wypadek w Anglii, Wypadek w Szkocji | 1 Komentarz »

Obowiązkowe ubezpieczenie społeczne w UK

Opublikowano August 12, 2008, godz. 12:18 przez admin

Podobnie do większości krajów Unii Europejskiej, także w Anglii działa system obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne. Z obowiązkowego ubezpieczenia społecznego pokrywane są między innymi podstawowe usługi medyczne. Zapewnia nam ono także pomoc lekarza pierwszego kontaktu. Posiadanie podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego w Anglii jest obowiązkowe.

Kategorie: Służba zdrowia w UK, Wyjazd do Anglii, Wypadek w Anglii | dodaj komenatarz »

Czy wypadek przy pracy musi być zgłoszony?

Opublikowano August 5, 2008, godz. 14:56 przez admin

W miejscu pracy bardzo często dochodzi do różnego typu wypadków. Ich przyczyny są różne, ale bardzo często do wypadku przyczynia się nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy. Niewątpliwie zaniedbania pracodawców i przełożonych w tej kwestii mają bardzo często tragiczne skutki dla pracowników. Niejednokrotnie przełożeni wykorzystują nieznajomość prawa przez pracowników z Polski, nie informując ich o przysługującym im prawie do odszkodowania.

Kategorie: Wypadek w Anglii | 2 Komentarzy »

Prawo Pracy: Czy pracownik może pozostać bez opieki w miejscu pracy?

Opublikowano August 5, 2008, godz. 14:33 przez admin

Decydując się na pracę i mieszkanie za granica musimy przystosować się do panujących w danym kraju zasad i norm prawnych. Niestety nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, a w miejscu pracy bardzo często dochodzi do różnego typu wypadków. Poszkodowani mają prawo do odszkodowania, ale często z niego rezygnują ponieważ są częściowo obarczani winą za wypadek. Najlepszym sposobem, aby nie pozwolić sobie wmówić winy jest poznanie w podstawowym zakresie norm dotyczących obowiązków pracodawcy w Wielkiej Brytanii.

Kategorie: Wypadek w Anglii, Wypadek w Irlandii, Wypadek w Szkocji | dodaj komenatarz »

Film promujący poradnik odszkodowania w UK

Opublikowano July 17, 2008, godz. 15:02 przez admin

Filmik promujący poradnik naszego serwisu …

Kategorie: Wypadek w Anglii | dodaj komenatarz »

CICA - odszkodowania za pobicie w UK

Opublikowano July 17, 2008, godz. 13:38 przez admin

Na czym polega działalność Criminal Injuries Compensation Authority?
Funkcją CICA (Criminal Injuries Compensation Authority) jest przyznawanie odszkodowań osobom, które odniosły obrażenia, zarówno psychiczne, jak i fizyczne w wyniku aktu przemocy. Obrażenie musi nastąpić na terenie Wielkiej Brytanii oraz być wystarczająco poważne by spełniało warunki tzw. minimalnej taryfy odszkodowania (minimal tariff award).

Kategorie: Wypadek w Anglii | 2 Komentarzy »

Odszkodowania z MIB

Opublikowano July 17, 2008, godz. 13:30 przez admin

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku spowodowanym przez kierowcę, który nie posiada ubezpieczenia, wtedy MIB wypłaci Ci odszkodowanie.Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku spowodowanym przez nieznanego kierowcę, wtedy również możesz dochodzić odszkodowania od MIB.

Kategorie: Wypadek w Anglii | dodaj komenatarz »