Własne konto w angielskim banku

Opublikowano September 18, 2008, godz. 19:08 przez admin

Podobnie jak w Polsce posiadanie konta w Wielkiej Brytanii nie jest obowiązkowe, ale niewątpliwie znacznie usprawnia ono funkcjonowanie w codziennym życiu. Każda osoba chcąca podjąć pracę na terenie UK musi mieć świadomość, że prędzej czy później spotka się z koniecznością założenia konta bankowego.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą przy zakładaniu konta jest sprawdzenie ofert poszczególnych banków. Przy zakładaniu konta warto dokładnie przeczytać warunki umowy i sprawdzić czy dana oferta gwarantuje kartę płatniczą, dostęp do konta internetowego, jak wysokie są opłaty manipulacyjne. Zanim zdecydujemy się na ofertę konkretnego banku warto sprawdzić inne opcje.

Zazwyczaj korzystanie z większości bankomatów nie wiąże się z żadnymi opłatami, ale dla pewności po otwarciu konta w banko warto dowiedzieć się z jakich bankomatów można korzystać bezpłatnie. Do założenia konta bankowego obcokrajowcy potrzebują najczęściej dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy oraz potwierdzenie zamieszkania na terenie Wielkiej Brytanii. Nie jest możliwe zakładanie kont na odległość czy też za pośrednictwem internetu.
Konto zakładamy poprzez wypełnienie odpowiednich formularzy z pomocą pracownika banku. Operacja trwa zazwyczaj kilka dni, a razem z potwierdzeniem założenia konta bankowego klienci otrzymują zazwyczaj kartę płatniczą. Koszty prowadzenia konta uzależnione są od poszczególnych ofert. W wielu bankach stworzono oferty dostosowane do potrzeb pracowników z Polski. Najpopularniejsze banki angielskie to : Nationwide i HSBC.

Kategorie: Wyjazd do Anglii |

Brak odpowiedzi na “Własne konto w angielskim banku”

Komentarze


« Miałeś wypadek w Anglii??? Weź sprawy w swoje ręce. | Wypadki przy pracy Irlandia »