Jak znaleźć mieszkanie w Anglii?

Opublikowano August 8, 2008, godz. 11:41 przez admin

Najczęściej młodzi ludzie decydujący sie na wyjazd do Anglii mają obawiają się przede wszystkim, że nie znajdą dobrej pracy. Znalezienie dobrej posady odgrywa niewątpliwie najważniejszą rolę, ale nie wolno także zapominać o kwestiach związanych z mieszkaniem. Znalezienie odpowiedniego lokum, w którym będziemy czuli się komfortowo, a przy okazji nie wydamy na nie majątku jest niejednokrotnie bardzo trudne.

Będąc już w Polsce warto skontaktować się ze znajomymi przebywającymi już na terenie Anglii znajomymi, czy nie znają kogoś kto mógłby zapewnić wam lokum na okres przejściowy (zanim znajdziecie coś na własną rękę). Mieszkania najlepiej szukać będąc już na terenie Anglii ponieważ same zdjęcia oglądane w Internecie nie dają nam pełnego obrazu zakwaterowania.

Szukać mieszkania można na wiele różnych sposobów. Najpowszechniejszym i najprostszym z nich jest przeglądanie stron i portali internetowych oraz wertowanie gazet. Warto zorientować się także co do średnich cen obowiązujących w danym mieście. Musimy się także liczyć w faktem, iż mieszkanie w centrum Londynu będzie kosztowało więcej niż pokoju na peryferiach, ale za to oszczędzimy na dojazdach do miejsca pracy.

W poszukiwaniu odpowiedniego lokum możemy także zgłosić się do różnego rodzaju biur nieruchomości. Agenci przed podpisaniem umowy na pewno pokażą nam kilka lokali spośród których będziemy mogli wybrać tan odpowiednimi. Korzystanie z usług dewelopera opłaca się jednak tylko wtedy, gdy szukamy domu większą grupą osób, ponieważ w przypadku chęci znalezienia tylko pokoju do wynajęcia, ta usługa może być zbyt kosztowna.

Jeśli szukamy mieszkania powinniśmy szczególną uwagę zwracać na ogłoszenia zamieszczane w prasie lokalnej, ponieważ osoby wynajmujące bardzo chętnie publikują na ich łamach swoje oferty. Jeśli już znajdziemy odpowiednie mieszkanie musimy liczyć się z tym, że wynajmujący może zażądać od nas kaucji. Kwota ta będzie nam jednak zwrócona bo wygaśnięciu umowy najmu, chyba, że stan techniczny mieszkania będzie gorszy niż w momencie wynajmu, wtedy wynajmujący ma prawo do potrącenia kucji, bądź jej części.

Jeśli chodzi o umeblowanie i wyposażenie mieszkań, część lokali posiada wszystkie niezbędne sprzęty, ale zwykle może brakować kilku niezbędnych rzeczy takich jak: czajnik, patelnie, talerze itp. W taki sprzęt najłatwiej i najtaniej jest zaopatrzyć się na bazarach i giełdach z używanymi przedmiotami. Niewielkim kosztem można zakupić niezbędne nam w codziennym życiu akcesoria.

Kategorie: Wyjazd do Anglii |

Jedna odpowiedź na “Jak znaleźć mieszkanie w Anglii?”

Komentarze


« Prawa Pracownika: odpoczynek w trakcie pracy | Wyjazd do Szkocji: ważne informacje »