Praca tymczasowa w Irlandii

Opublikowano September 4, 2008, godz. 14:22 przez admin

Wielu naszych rodaków szczególnie podczas wakacji szkolnych decyduje się na tymczasowy wyjazd za granicę. Praca tymczasowa stała się bardzo popularnym sposobem na spędzenie wakacji i zarobienie dodatkowych pieniędzy. Na podjęcie pracy na tych zasadach decydują się głównie ludzie młodzi nie planujący dłuższego pobytu za granicą.

Z reguły młodzi ludzie mogą znaleźć pracę w branżach zajmujących się rolnictwem bądź też ogrodnictwem. Pracownicy tymczasowi mogą znaleźć także zatrudnienie w branży turystyczno-rozrywkowej. Na pracowników sezonowych czekają posady takie jak: kelner, pomoc kuchenna, obsługa hotelowa itp. Na rynku Irlandzkim występuje także duże zapotrzebowanie na opiekunów osób starszych i dzieci.

W znalezieniu pracy tymczasowej pomocne mogą okazać się różnego rodzaju biura pośrednictwa pracy. Na rynku irlandzkim działają firmy zajmujące się wyłącznie pracą sezonową. Przy poszukiwaniu zatrudnienia zawsze jednak warto zachować ostrożność poprzez sprawdzenie danego pośrednika bądź też pracodawcy.

Przy podejmowaniu pracy sezonowej zwykle podpisujemy umowy na czas określony. Ważne jest by w tej umowie znalazły się warunki jej ewentualnego zerwania i ewentualne sankcje jakie nam za to grożą. Pracownikom zatrudnionym na zasadzie umowy na czas określony przysługują pełne prawa odnośnie płacy minimalnej, czasu pracy oraz bezpieczeństwa i warunków pracy.

Kategorie: Odszkodowania w UK, Praca w Irlandii |

Brak odpowiedzi na “Praca tymczasowa w Irlandii”

Komentarze


« Świadczenia socjalne w Irlandii | Rejestracja WRS »