Co to jest numer PPS

Opublikowano October 2, 2008, godz. 18:46 przez admin

Zanim zdecydujemy sie na wyjazd do Irlandii warto zapoznać sie z podstawowymi informacjami na temat tego kraju oraz poznać panujące w nim normy. Przed rozpoczęciem pracy w Irlandii powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat praw i obowiązków pracownika w Irlandii oraz poznać formalności jaki musimy załatwić chcąc podjąć legalna prace w tym kraju.

Bardzo istotną rzeczą, bez której nie możemy rozpocząć legalnej pracy na terenie Irlandii jest posiadanie numeru PPS (Personal Public Services) . W celu wyrobienia numeru PPS powinniśmy się udać Social Welfare Office, w celu złożenia wniosku o nadanie numeru. Aby starać się o nadanie PPS należy w urzędzie przedstawić dowód tożsamości wraz z miejscem zamieszkania. W celu potwierdzenia adresu można posłużyć sie imiennym rachunkiem za gaz telefon itp. W przypadku gdy nie posiadamy takiego dokumentu wystawionego na nasze nazwisko, aby otrzymać numer PPS powinniśmy poprosić inną osobę zameldowaną pod tym adresem o napisanie stosownego pisma potwierdzającego nasze zamieszkanie w danym lokalu.

Wniosek o nadanie numeru PPS powinniśmy złożyć natychmiast po przybyciu do Irlandii. Posiadanie numeru jest tak ważne ponieważ pełni on podwójną rolę, Jest odpowiednikiem zarówno polskiego numeru PESEL jak i NIP-u. Numer PPS może służyć jako potwierdzenie miejsca zamieszkania przy załatwianiu formalności urzędowych lub też przy zakładaniu konta bankowego. Najistotniejszą rolę odgrywa jednak fakt iż bez numeru PPS nie możemy podjąć legalnej pracy na terenie Irlandii.

Kategorie: Praca w Irlandii |

Brak odpowiedzi na “Co to jest numer PPS”

Komentarze


« Czas pracy i pałaca minimalna w Irlandii | Wizyta u lekarza w Anglii »