Praca w Irlandii

Co to jest numer PPS

Opublikowano October 2, 2008, godz. 18:46 przez admin

Zanim zdecydujemy sie na wyjazd do Irlandii warto zapoznać sie z podstawowymi informacjami na temat tego kraju oraz poznać panujące w nim normy. Przed rozpoczęciem pracy w Irlandii powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat praw i obowiązków pracownika w Irlandii oraz poznać formalności jaki musimy załatwić chcąc podjąć legalna prace w tym kraju.

Kategorie: Praca w Irlandii | dodaj komenatarz »

Czas pracy i pałaca minimalna w Irlandii

Opublikowano October 2, 2008, godz. 18:44 przez admin

Kwestie dotyczące czasu pracy w Irlandii regulowane są ściśle przez stosowne przepisy Prawa Pracy tj. Ustawę o Zatrudnieniu oraz Ustawę o Organizacji Pracy. Normy dotyczące maksymalnego czasu pracy są w Irlandii ściśle egzekwowane przez Inspekcję Pracy oraz Departament ds Praw Pracowników.

Kategorie: Praca w Irlandii | dodaj komenatarz »

Podstawowe prawa polskich pracowników w Irlandii

Opublikowano September 23, 2008, godz. 11:15 przez admin

Obecnie wielu naszych rodaków emigruje za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy. Niestety sytuacja na polskim rynku pracy ciągle nie jest najlepsze co zmusza do emigracji głównie ludzi młodych i przedsiębiorczych. W Irlandii była jednym z pierwszych krajów Unii Europejskiej, który otwarł swój rynek pracy dla pracowników z Polski.

Kategorie: Praca w Irlandii | dodaj komenatarz »

Jak założyć konto bankowe w Irlandii

Opublikowano September 23, 2008, godz. 11:14 przez admin

Osoby zainteresowane podjęciem pracy na terenie Irlandii muszą mieć świadomość, iż posiadanie konta w Irlandii nie jest co prawda obowiązkowe, ale znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. System bankowy na wyspie różni się od tego obowiązującego w Polsce. Niestety często udogodnienia powszechne w Polsce nie są stosowane na szeroką skalę w Irlandii, co często budzi niezadowolenie wśród naszych rodaków.

Kategorie: Praca w Irlandii | dodaj komenatarz »

Praca w Anglii: rekrutacja pracowników

Opublikowano September 9, 2008, godz. 14:39 przez admin

Decydując się na wyjazd do Anglii musimy zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów. Wyjazd do obcego kraju wiąże się zawsze ze zmianą otoczenia, mieszkania, miejsca pracy. Początki w nowym kraju są bardzo trudne, emigranci często nie są przystosowani do panujących w nim warunków i dlatego też są narażeni na różnego typu nieporozumienia.Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie godnych warunków życia za granicą jest znalezienie dobrej pracy.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Praca w Irlandii, Wyjazd do Anglii | dodaj komenatarz »

Praca tymczasowa w Irlandii

Opublikowano September 4, 2008, godz. 14:22 przez admin

Wielu naszych rodaków szczególnie podczas wakacji szkolnych decyduje się na tymczasowy wyjazd za granicę. Praca tymczasowa stała się bardzo popularnym sposobem na spędzenie wakacji i zarobienie dodatkowych pieniędzy. Na podjęcie pracy na tych zasadach decydują się głównie ludzie młodzi nie planujący dłuższego pobytu za granicą.

Kategorie: Odszkodowania w UK, Praca w Irlandii | dodaj komenatarz »

Świadczenia socjalne w Irlandii

Opublikowano September 2, 2008, godz. 14:35 przez admin

Polacy pracujący zagranicą często nie zdają sobie sprawy z przysługujących im praw . Często naszym rodakom za granicą przysługują takie same prawa jak rdzennym obywatelom danego państwa. Irlandia na wzór wielu krajów europejskich posiada dobrze rozwinięty system pomocy społecznej.

Kategorie: Praca w Irlandii, Wypadek w Irlandii | dodaj komenatarz »

Poszukiwanie Pracy: agencje pośredniczące

Opublikowano August 28, 2008, godz. 13:08 przez admin

Najistotniejszą kwestia dla emigrantów jest niewątpliwie znalezienie odpowiedniej pracy. Wiele osób planujących wyjazd do Wielkiej Brytanii nie ma niezbędnych informacji na temat warunków panujących na tamtejszym miejscu pracy. W związku z tym bardzo popularnym sposobem na znalezienie pracy za granicą stały się różnego rodzaju agencje i biura pośrednictwa pracy. Niestety często zdarzają się sytuacje, gdzie organizacje te nie dbają należycie o dobro klientów. Aby nie paść ofiarom fałszywych i nielegalnych pośredników warto zapoznać się z podstawowymi prawami konsumentów korzystających z tego typu usług.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Praca w Irlandii, Wyjazd do Anglii | dodaj komenatarz »

Prawo Pracy: Zwolnienie z pracy Irlandia

Opublikowano August 1, 2008, godz. 13:04 przez admin

Wielu zatrudnionych za granicą Polaków boi się zgłaszać o nieprawidłowościach w swoim miejscu pracy. Przełożeni często nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa w miejscu pracy lub też ignorują prawa pracownika do czasu wolnego. Jednym z głównych powodów zaniechania roszczenia swoich praw jest obawa przed utratą miejsca pracy.

Kategorie: Praca w Irlandii | 1 Komentarz »

Prawo w Irlandii - prawa pracownika

Opublikowano August 1, 2008, godz. 11:13 przez admin

Liczba polskich pracowników zatrudnionych w Irlandii jest bardzo duża. Wielu młodych Polaków wybrało życie i pracę za granicą ponieważ stwarza ona im lepsze perspektywy na przyszłość i daje szanse zarobienia pieniędzy, na które w Polsce nie mieli by szans. Głównym powodem emigracji są względy ekonomiczne, dlatego też znalezienie odpowiedniej pracy jest dla emigrantów priorytetem. Jednak aby nie paść ofiarą nieuczciwych pracodawców, warto poznać swoje prawa i obowiązki.

Kategorie: Praca w Irlandii, Wypadek w Irlandii | dodaj komenatarz »