Przekazy gotówkowe z UK do Polski

Opublikowano July 29, 2008, godz. 14:21 przez admin

Wielu Polaków pracujących za granicą, zarobione tam pieniądze przesyła na konta w Polsce. Często zarobione za granicą środki przekazywane są do polskich banków. Wiele angielskich banków w swojej ofercie proponuje konta z możliwością przekazywania gotówki na rachunki polskie.

Wiele z nich oferuje także możliwość dokonania takiego przelewu za pośrednictwem internetu. Koszt transakcji uzależniony jest oczywiście od sumy jaką przelewamy i od indywidualnych warunków zaproponowanych przez dany bank w Anglii. Ogólnie w większości przypadków przy przesyłaniu kilku tysięcy wysokość opłaty może wynieś kilkanaście funtów, co nie jest ceną wygórowaną. Przelewanie gotówki jest znacznie bezpieczniejszą operacją niż przewożenie jej osobiście, ponieważ nie narażamy się na kradzieże.

Najczęstszym problemem przy dokonywaniu przelewów gotówkowych z Anglii jest fakt, iż wiele polskich kont nie przyjmuje transferów w obcych walutach. W takich przypadkach przelew dokonywany w obcej walucie jest przeliczany na złotówki na podstawie obowiązującego w tym dniu kursu waluty w danym banku. Dlatego też przed wyjazdem do UK należy sprawdzić czy nasze konto przyjmuje przelewy w walucie obcej. Jeżeli nie posiadamy konta walutowego warto rozważyć możliwość otwarcia takiego rachunku, ponieważ pomoże to w ograniczeniu ewentualnych strat w przeliczaniu waluty i uchroni nas od niepotrzebnych kosztów.

Wyjeżdżając do pracy w Anglii warto również zapytać w swoim banku w Polsce o numer SWIFT i kod IBAN ponieważ często mogą okazać się one niezbędne przy dokonywaniu przelewu na polskie konto.

Ogólnie transakcja powinna być zrealizowana w ciągu 5 dni roboczych, w praktyce na wpływ przelewu na polski rachunek czeka się maksymalnie tydzień. Większość angielskich banków dostosowuje swoje oferty, aby umożliwić pracownikom z Polski łatwe i szybkie przekazywanie gotówki. Ważne kwestią przed założeniem konta bankowego w Anglii jest sprawdzenie na jakich zasadach odbywają się podobne transakcje.

Kategorie: Poradnik Pracownika |

Brak odpowiedzi na “Przekazy gotówkowe z UK do Polski”

Komentarze


« Anglia: Urlop i Dni wolne od pracy | Praca w Anglii - ważne informacje »