Pomoc w poszukiwaniu pracy w UK

Opublikowano August 20, 2008, godz. 13:51 przez admin

Obecnie sytuacja na brytyjskim rynku pracy nie jest już tak korzystna dla Polaków jak kilka lat temu. Znacznie wzrosła liczba emigrantów na wyspach, co na pewno przyczyniło sie do tego, że Polakom coraz trudniej znaleźć dobrze płatna pracę. Bardzo często media donoszą o nielegalnym i bezprawnym wykorzystywaniu polskich emigrantów w miejscu pracy. Wiele osób wykorzystuje barierę językową, żeby przekonać obcokrajowców do pracy na bardzo niekorzystnych warunkach.

Tego typu sytuacji można jednak uniknąć. Jeśli nie chcemy narażać się na różnego typu problemy i komplikacje powinniśmy nasz wyjazd dokładnie zaplanować. Znalezienie dobrej pracy jest niewątpliwie dla większości emigrantów priorytetem . Sposobów na poszukiwanie zatrudnienia w Anglii jest wiele. Jednym z nich jest skorzystanie z pomocy Biura Pracy JobCentre.

Instytucja ta udziela bezpłatnej pomocy osobom bezrobotnym. Za pośrednictwem Job Centre można poszukać nowej posady lub też dowiedzieć sie jakie są wymagania angielskich pracodawców w interesującym nas zawodzie. Z pomocy JobCentre może skorzystać każdy, biuro zajmuje się także informowaniem pracowników o przysługujących im prawach, często udziela także pomocy osobom, które padły ofiarą nielegalnych pracodawców.

Pracownicy biura udzielają niezbędnych informacji odnośnie formalności związanych z wyrobieniem numeru NIN czy też rejestracji w WRS. Większość podstawowych informacji można zdobyć od ręki w recepcji. W każdym JobCentre znajdują się specjalne stanowiska przy, których można swobodnie sprawdzić aktualne oferty pracy. Instytucja uruchomiła także specjalne telefony, z których zainteresowani mogą dzwonić do potencjalnych pracodawców oraz do innych biur oczywiście bezpłatnie. W celu ułatwienia komunikacji w każdym JobCentre działa kilka takich stanowisk.

W JobCentre można uzyskać bezpłatnie pomoc w formułowaniu CV i listu motywacyjnego. Pracownicy biura pomagają w załatwieniu wszystkich formalności pomiędzy poszukującym pracy, a pracodawcą. Niejednokrotnie uczestniczą oni w podpisywaniu umów. Osoby zainteresowane pracą na zasadzie samozatrudnienia także mogą liczyć na pomoc pracowników biura w załatwieniu niezbędnych formalności. Coraz częsciej, szczególnie w większych miastach JobCentre jest oferują możliwość skorzystania z pomocy polskiego tłumacza.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Wyjazd do Anglii |

Brak odpowiedzi na “Pomoc w poszukiwaniu pracy w UK”

Komentarze


« Urazy pleców po wypadku w Anglii | Praca w Anglii - Turystyka Twoja szansa »