Poradnik Pracownika

« Poprzednie wpisy

Wykorzystywanie w pracy na emigracji

Opublikowano January 5, 2009, godz. 21:54 przez admin

Pracuje w hotelu jako pokojowka i szlag mnie trafia co tam sie dzieje.dziewczyny
koncza prace o 20,21czasem nawet o 22 podczas gdy powinne skonczyc 16,17.i nikt
im za nadgodziny nie placi!pracuja do tej pory nie dlatego ze sa zbyt wolne czy
nie nadaja sie do tego typu pracy poprostu wymagania w sprzataniu sa takie ze
nadgonic nie mozna.w 4ro gwiazdkowym hotelu w centum londynu brakuje poszewek na
poduszki,pokrowcow na posciel a nawet recznikow musza latac po innych pietrach

Kategorie: Poradnik Pracownika | 2 Komentarzy »

Polak, czy Anglik, Anglik, czy Polak, czyli jakie obywatelstwo nadać nowonarodzonemu w Anglii dziecku?

Opublikowano September 21, 2008, godz. 15:24 przez Przemyslaw Gaber

Gdy urodzi nam się dziecko w Wielkiej Brytanii staniemy przed dylematem- czy nasza pociecha jest automatycznie obywatelem brytyjskim, czy też może z urzędu jest Polakiem. Co więc wówczas mamy robić?

Kategorie: Poradnik Pracownika | 6 Komentarzy »

Samozatrudnienie w Anglii - szansa dla ludzi przedsiębiorczych

Opublikowano September 16, 2008, godz. 14:58 przez Przemyslaw Gaber

Słów kilka o prywatnej inicjatywie na Wyspach
Jadąc do Anglii myślimy przede wszystkim o tym, aby znaleźć dobrze płatną pracę. Zatem interesuje nas spokojny i dobrze płatny etat. Jednak, gdy chcielibyśmy założyć własną firmę na terytorium Wielkiej Brytanii, to prawo wspólnotowe jest jak najbardziej takiej inicjatywie przychylne. To może być dobry pomysł na zarobienie większej ilości funtów niż pracując w fabryce, barze, czy hotelu.

Kategorie: Poradnik Pracownika | dodaj komenatarz »

Praca w Anglii: rekrutacja pracowników

Opublikowano September 9, 2008, godz. 14:39 przez admin

Decydując się na wyjazd do Anglii musimy zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów. Wyjazd do obcego kraju wiąże się zawsze ze zmianą otoczenia, mieszkania, miejsca pracy. Początki w nowym kraju są bardzo trudne, emigranci często nie są przystosowani do panujących w nim warunków i dlatego też są narażeni na różnego typu nieporozumienia.Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie godnych warunków życia za granicą jest znalezienie dobrej pracy.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Praca w Irlandii, Wyjazd do Anglii | dodaj komenatarz »

Praca w Anglii: Opiekunowie i Opiekunki

Opublikowano September 5, 2008, godz. 14:20 przez admin

Obecnie coraz częściej mówi się o kryzysie gospodarczym, jaki w ostatnich miesiącach obserwujemy w Europie. Spowolnienie gospodarcze dotknęło także Wielką Brytanię, co odczuło wielu naszych rodaków. Jednak badania wskazują, że pomimo ogólne spadku zatrudnienia w większość branż, na wyspach stale rośnie zapotrzebowanie na polskich opiekunów, opiekunki oraz fizjoterapeutów. W tej branży w dalszym ciągu nasi rodacy bez trudu znajdują zatrudnienie.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Wyjazd do Anglii | 5 Komentarzy »

Jak najtaniej dzwonić do kraju z Anglii?

Opublikowano September 2, 2008, godz. 10:43 przez Przemyslaw Gaber

Z telefonu stacjonarnego można dzwonić płacąc za połączenie zaledwie 2 pensy za minutę! To możliwe, jeżeli wybierzemy numer stacjonarny w kraju. Za rozmowę z telefonem komórkowym zapłacimy 6 pensów na minutę.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Wyjazd do Anglii | dodaj komenatarz »

Prawa osoby ubiegającej się o pracę w UK

Opublikowano August 29, 2008, godz. 14:36 przez admin

Początki w nowym miejscu pracy zawsze są trudne. Sprawne wykonywanie nowych obowiązków wymaga czasu i doświadczenia. Angielscy pracodawcy często na początku chcą wypróbować nowych pracowników wyznaczając im konkretne zadania. Jednak każdej osobie ubiegającej się o pracę w wielkiej Brytanii przysługują pewne prawa, które muszą być szanowane przez pracodawców.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Wyjazd do Anglii | dodaj komenatarz »

Poszukiwanie Pracy: agencje pośredniczące

Opublikowano August 28, 2008, godz. 13:08 przez admin

Najistotniejszą kwestia dla emigrantów jest niewątpliwie znalezienie odpowiedniej pracy. Wiele osób planujących wyjazd do Wielkiej Brytanii nie ma niezbędnych informacji na temat warunków panujących na tamtejszym miejscu pracy. W związku z tym bardzo popularnym sposobem na znalezienie pracy za granicą stały się różnego rodzaju agencje i biura pośrednictwa pracy. Niestety często zdarzają się sytuacje, gdzie organizacje te nie dbają należycie o dobro klientów. Aby nie paść ofiarom fałszywych i nielegalnych pośredników warto zapoznać się z podstawowymi prawami konsumentów korzystających z tego typu usług.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Praca w Irlandii, Wyjazd do Anglii | dodaj komenatarz »

Świadczenia socjalne w UK- emerytura dla emigrantów

Opublikowano August 27, 2008, godz. 14:15 przez admin

Większość krajów Unii Europejskiej ma swój odrębny system emerytalne. Także Wielka Brytania wyróżnia się własnym wewnętrznymi zasadami regulującymi sposób przyznawania świadczeń ubezpieczonym. Osoby legalnie zatrudnione na terenie Wielkiej Brytania, a co za tym idzie posiadające obowiązkowe ubezpieczenie społeczne mają prawo do świadczeń socjalnych za równo w przypadku choroby, nieszczęśliwego wypadku, bądź też osiągnięcia wieku emerytalnego. Poszczególne kraje podpisały stosowne porozumienia, które regulują kwestię wypłacania emerytur emigrantom.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Wyjazd do Anglii | 1 Komentarz »

Prawa i obowiązki pracownika w Anglii

Opublikowano August 25, 2008, godz. 19:09 przez Przemyslaw Gaber

Przyjeżdżając do Anglii chcemy jak najszybciej znaleźć pracę. Gdy już ją znajdziemy warto wiedzieć, jakie nam przysługują prawa i jakie musimy wypełnić obowiązki. Pierwszą rzeczą, jaka może nas zainteresować, to przysługujący nam urlop i kiedy możemy liczyć na dni wolne od pracy.

Kategorie: Poradnik Pracownika | 6 Komentarzy »

Jak przesłać pieniądze do kraju?

Opublikowano August 22, 2008, godz. 13:09 przez Przemyslaw Gaber


Ciężko pracując na Wyspach prędzej, czy później staniemy przed dylematem w jaki sposób przesłać zarobione pieniądze do najbliższych w Polsce, lub jak samemu przetransferować gotówkę do kraju, gdy zdecydujemy się do niego powrócić. W takich przypadkach zależy nam szczególnie na bezpieczeństwie oraz jak najmniejszych kosztach transakcji. Oto zatem przedstawiamy sposoby transferu środków finansowych.

Kategorie: Poradnik Pracownika | 2 Komentarzy »

Praca w Anglii: Co powinna zawierać umowa o pracę

Opublikowano August 21, 2008, godz. 12:21 przez admin

Wielu młodych Polaków wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu lepszej przyszłości, głównym celem staje się znalezienie dobrego i pewnego miejsca pracy, które zapewni im byt na godnym poziomie. Poszukiwanie pracy jest nie jednokrotnie procesem bardzo długotrwałym, a znalezienie właściwej oferty wymaga od nas czasu i poświęcenia. Pierwszym krokiem na drodze do osiągnięcia tego celu jest popisanie właściwej umowy o pracę.

Kategorie: Poradnik Pracownika, Wyjazd do Anglii | dodaj komenatarz »

« Poprzednie wpisy