Urazy karku, szyi i kręgów szyjnych w Anglii

Opublikowano August 19, 2008, godz. 11:04 przez admin

Na jakie odszkodowanie można liczyć w przypadku urazów szyi, karku, kręgów szyjnych (skręcenie kręgów szyjnych) po wypadku komunikacyjnym w Anglii?

Urazy szyi są bardzo powszechne w wypadkach komunikacyjnych. Powstają na skutek gwałtownego hamowania lub uderzenia pojazdu w inny pojazd lub przedmioty statyczne (np. Drzewo). Poszkodowany odczuwa gwałtowne szarpnięcie do przodu po czym powraca również gwałtownie i uderza głową w zagłówek. Na skutek uderzenia i szarpnięcia poszkodowany doznaje urazu szyi i karku w postaci naderwania ścięgien i mięśni szyi, czasami urazów kręgów szyjnych.

Jeżeli poszkodowany doznał urazu szyi w czasie wypadku lub kolizji drogowej może liczyć na odszkodowanie rzędu od £2,700 (jeżeli leczenie zakończy się w ciągu 2 lat) do £33,500 (w przypadku gdy poszkodowany dozna dotkliwych urazów prowadzących do długotrwałego inwalidztwa).

Urazy szyi i kręgów szyjnych mogą być bardzo poważne w konsekwencjach dla poszkodowanych. Przesunięcia kręgów szyjnych mogą prowadzić do ucisku na kręgosłup. To z kolei powodować może zawroty głowy, brak czucia, poważne problemy natury neurologicznej. Rehabilitacja po wypadku może trwać miesiącami i być bardzo kosztowna, dlatego też warto ubiegać się o odszkodowanie choćby z tego względu.

Kategorie: Odszkodowania w UK |

Jedna odpowiedź na “Urazy karku, szyi i kręgów szyjnych w Anglii”

Komentarze


« Mieszkanie w Anglii - droga konieczność | Urazy pleców po wypadku w Anglii »