O poradniku

Wciąż spotykamy się z licznymi przypadkami, w których pracujący w Anglii lub Irlandii Polacy doznając wypadków w czasie pracy czy też wypadków na drodze (nie z własnej winy!) nie są w stanie skutecznie dochodzić roszczeń (czy to od pracodawców czy od ubezpieczalni). Z tego względu postanowiliśmy zebrać na naszym blogu porady i wskazówki dla wszystkich tych, którzy mieli wątpliwą przyjemność doznać szkody w czasie wypadku, czy to wypadku w pracy u angielskiego (bądź irlandzkiego) pracodawcy, czy też w czasie podróży autem, rowerem, motocyklem.
Ponieważ nieznajomość języka często jest decydującą barierą dla Polaków, którzy chcą uzyskać odszkodowanie postaramy się stworzyć słownik polsko-angielski dla polskich odpowiedników takich słów jak zwolnienie lekarskie, wypadek, odszkodowanie, prawnik czy adwokat.
Swoją stronę będziemy stale aktualizować. Znajdziecie tu informacje i porady gdzie i jak szybko znaleźć pomoc, do kogo iść w przypadku wypadku przy pracy, jak zachowywać się po wypadku drogowym.
Serdecznie zachęcam do komentowania naszych artykułów, pisania opinii i rad Czytelnikom naszego bloga. Chętnie również opublikujemy Wasze artykuły na tematy związane z przeżyciami i problemami w Anglii lub Irlandii, Wasze rady i pomysły na rozwiązanie problemów najbardziej palących dla polskich imigrantów.